Fiskumrittet 2016 - NC 2 Rundbane XCO, UCI cat 1

Sekundærfaner

RankNrUtøverTidDiff
128Petter Fagerhaug
Lillehammer Cykleklubb
NOR01:30:44,0
22Simon Andreassen
--- ingen klubb --- / Danish National Team
DEN01:32:24,2+00:01:40,2
311Sondre Kristiansen
SK Rye sykkel
NOR01:32:43,2+00:01:59,2
46Calle Friberg
--- ingen klubb --- / Team Scott Skoda
SWE01:33:30,1+00:02:46,1
51Mario Costa
--- ingen klubb --- / ASC\FocusTeam - Vila do Conde
POR01:33:43,3+00:02:59,3
65Niels Rasmussen
--- ingen klubb --- / Danish National Team
DEN01:34:13,5+00:03:29,5
78Eskil Evensen-Lie
Kloppa offroadklubb
NOR01:34:28,1+00:03:44,1
821Erik Nordsæter Resell
Lillehammer Cykleklubb
NOR01:34:45,1+00:04:01,1
963Jukka Vastaranta
--- ingen klubb --- / Medilaser-Specialized MTB Team
FIN01:35:05,2+00:04:21,2
1012Julian Schelb
--- ingen klubb --- / Multivan Merida Biking Team
GER01:35:31,7+00:04:47,7
1113Erik Hægstad
Lillehammer Cykleklubb
NOR01:35:39,9+00:04:55,9
1217Ole Hem
Romeriksåsen SK
NOR01:36:04,8+00:05:20,8
139Audun Øverbye Hanssen
Lillehammer Cykleklubb
NOR01:36:19,0+00:05:35,0
1434Sigurd Salberg Pedersen
Lillehammer Cykleklubb
NOR01:36:27,1+00:05:43,1
1516Jonas Lindberg
--- ingen klubb --- / Danish National Team
DEN01:37:17,7+00:06:33,7
1615Torjus Bern Hansen
SK Rye sykkel
NOR01:37:42,6+00:06:58,6
1720Emil Hasund Eid
Kloppa offroadklubb / Team Milsluker`N
NOR01:37:46,4+00:07:02,4
1824Adrian Hilde
Kristiansands Cykleklubb
NOR01:37:57,6+00:07:13,6
1927Michael Olsson
--- ingen klubb --- / Serneke-Allebike MTB Team
SWE01:38:21,7+00:07:37,7
2040johan palmberg
--- ingen klubb ---
SWE01:38:39,8+00:07:55,8
2123Christian Svendsen
--- ingen klubb --- / Team Rold Skov Elite
DEN01:39:48,6+00:09:04,6
2258Sondre Linstad-Hurum
Kristiansands Cykleklubb
NOR01:40:20,3+00:09:36,3
2343Magnus Faanes
Lillehammer Cykleklubb
NOR01:40:45,2+00:10:01,2
2432Ole Christian Fagerli
Romeriksåsen SK / Team Milslukern
NOR01:41:16,2+00:10:32,2
2544Odd Erlend Hansen Berg
Solør CK
NOR01:41:35,4+00:10:51,4
2625Dennis Wahlqvist
--- ingen klubb --- / Serneke-Allebike MTB Team
SWE01:42:07,4+00:11:23,4
2766Martin Andersen
Engerdal SK / Team Trek Mesterhus
NOR01:42:25,5+00:11:41,5
2814Anders Bregnhøj Jensen
--- ingen klubb --- / Danish National Team
DEN01:42:36,6+00:11:52,6
2946Erik Sæter
TVK
NOR01:42:51,5+00:12:07,5
3055Marius Fjeld
Bærum OCK
NOR01:43:15,3+00:12:31,3
3141Morten Vaeng
Drammen Cykleklubb - Sykkel
NOR01:44:40,5+00:13:56,5
3226Markus Eid Mellegaard
Sarpsborg SK
NOR01:45:08,5+00:14:24,5
3339Torbjørn Røed
Asker CK
NOR+1 runde
3465Eirik Fiskvik
Savalen SK / Team Trek Mesterhus
NOR+1 runde
3564Henrik Lunder Aalrust
Asker CK
NOR+1 runde
3629Andreas Haug Aalby
Asker CK
NOR+1 runde
3762Jakob Deraas Grimsgaard
TVK
NOR+1 runde
3856Rasmus Johansen
Bærum OCK
NOR+1 runde
3949Martin Røste Omdahl
Raufoss & Gjøvik SK
NOR+1 runde
4070Joakim Fjeld kristoffersen
Bærum OCK
NOR+2 runde
4150Vegard Lyng
TVK
NOR+2 runde
4248Henrik Sæter
TVK
NOR+2 runde
4337Andre Johansen
IF Frøy Sykkel
NOR+2 runde
4451Simon Molteberg
Nanset IF
NOR+2 runde
4554Filip Hoel
Stovnerkameratene Sykkel
NOR+2 runde
4652Anders Rauan
Nanset IF
NOR+2 runde
4757Robin Færaas
Bokn Sykkelklubb
NOR+4 runde
4868Harald Fredrik Tolfsby
Bærum OCK
NOR+6 runde
38Albin Andersson
--- ingen klubb --- / Serneke Allebike Cykelklubb
SWEDNF
4Emil Linde
--- ingen klubb --- / Gävle CA (Klubb)
SWEDNF
10Fredrik Haraldseth
Bærum OCK / Hard Rocx Abax by Swix
NORDNF
30Martin Haugo
Bærum OCK
NORDNF
19Martin Setterberg
--- ingen klubb --- / IF Hallby SOK
SWEDNF
59Mathias Sundquist
Lørenskog CK
NORDNF
7Matthias Wengelin
--- ingen klubb --- / Team Bergslagsloppet / Almby IK
SWEDNF
42Nicklas Bols
--- ingen klubb --- / Team Rold skov elite
DENDNF
69William Saarela
--- ingen klubb --- / Eskilstuna ck
SWEDNF
36Adam Gustafsson
--- ingen klubb --- / Eksjö CK/Team Merida Sverige
SWEDNS
18Axel Lindh
--- ingen klubb --- / Almby IK - Team Bergslagsloppet
SWEDNS
53Eirik Bruland
Bærum OCK / Team Milsluker`N
NORDNS
35Eirik Pettersen
Lillehammer Cykleklubb
NORDNS
3Emil Lindgren
--- ingen klubb --- / Serneke-Allebike MTB Team
SWEDNS
45Erlend Askjer
Horten og Omegn's Cykleklubb
NORDNS
33Joel Burman
--- ingen klubb --- / Borlänge CK
SWEDNS
22Kasper Svendsen
--- ingen klubb --- / Team Rold Skov Elite
DENDNS
31Max Wiklund-Hellstadius
--- ingen klubb --- / Team Lapierre Sweden
SWEDNS
47Olav Katle Fleten
Asker CK
NORDNS
60Oliver Lindblom
--- ingen klubb --- / Eskilstuna ck
SWEDNS
67Rajeev Rai
Bærum OCK
NORDNS
Meld feil