United Bakeries Cup 2014 - Ritt 6: Skullerud, IF Frøy

Secondary tabs

RankBibAthleteClassTimeGap
11133Olaus Oserud Bentzen
Romeriksåsen SK
NORM1100:09:25,00
21105Henrik Eckmann Farstadvoll
IF Frøy Sykkel
NORM1100:09:36,85+00:00:11,85
31126William Høines Larsen
Romeriksåsen SK
NORM1100:09:40,42+00:00:15,42
41139Ulrik Tvedt
Romeriksåsen SK
NORM1100:09:56,33+00:00:31,33
51220Erlend Tegneby Vegstø
Soon CK
NORM1200:10:05,22+00:00:40,22
61217Thomas Roth
Sande SpKl Sykkel / Birk Sport
DENM1200:10:06,87+00:00:41,87
71201Mathias Sandberg Kristiansen
IF Frøy Sykkel
NORM1200:10:27,66+00:01:02,66
81236Anders Larsen Høiås
Birkebeineren IF Sykkel
NORM1200:10:32,15+00:01:07,15
91125Martin Mobråthen
Romeriksåsen SK
NORM1100:10:36,79+00:01:11,79
101213Sander Hagen
Soon CK
NORM1200:10:45,47+00:01:20,47
111113Sebastian Robles Larsen
IF Frøy Sykkel
NORM1100:10:45,48+00:01:20,48
121120Torodd Solberg
Soon CK
M1100:10:48,10+00:01:23,10
131110Mikkel Pedersen
IF Frøy Sykkel
NORM1100:10:50,69+00:01:25,69
141212Eirik Schau Giskås
Soon CK
NORM1200:10:51,94+00:01:26,94
151124Fredrik Aasen Hemstad
Romeriksåsen SK
NORM1100:10:56,54+00:01:31,54
161123Torgeir Hanebrekke Fjellsøy
Romeriksåsen SK
NORM1100:10:58,41+00:01:33,41
171100Aleksander Nilsen
IF Frøy Sykkel
NORM1100:11:01,53+00:01:36,53
181216Oliver Sørbråten Solberg
Nesodden SK / Team Solberg MTB
NORM1200:11:07,98+00:01:42,98
191203Marcus Weidemann Erke
Asker CK
NORM1200:11:11,05+00:01:46,05
201211Nikolai Grytvik Borbe
SK Rye sykkel / Sørkedalen
NORM1200:11:12,58+00:01:47,58
212223Ida Sofie Huseby
SK Rye sykkel
NORK1200:11:14,50+00:01:49,50
221115Fredrik Borbe
SK Rye sykkel / Sørkedalens IF
NORM1100:11:17,38+00:01:52,38
231102Casper Jacobsen Furum
Asker CK
NORM1100:11:18,57+00:01:53,57
241137Niklas Teige Hafsten
SK Rye sykkel
NORM1100:11:23,89+00:01:58,89
252225Guro tubaas glende
Soon CK / Soon Ck
NORK1200:11:24,26+00:01:59,26
261209Håkon Djuve
SK Rye sykkel
NORM1200:11:25,32+00:02:00,32
272216Julie Meinicke
Bærum OCK
NORK1200:11:33,04+00:02:08,04
281215Iver Kjelsaas
--- ingen klubb --- / Sørkedalen
NORM1200:11:33,45+00:02:08,45
292109Line Kristiansen
CK Nittedal
NORK1100:11:43,13+00:02:18,13
301210Jens Flakstad Vold
SK Rye sykkel
NORM1200:11:45,00+00:02:20,00
312105Tirill Marie Møller Gundersen
SK Rye sykkel
NORK1100:11:47,04+00:02:22,04
321229Jesper Bjørnstad
Drøbak-Frogn IL Sykkel
NORM1200:12:01,93+00:02:36,93
332107Emilie Frosting Taug
CK Nittedal
NORK1100:12:17,45+00:02:52,45
341121Erlend Ullereng Mamelund
Romeriksåsen SK
NORM1100:12:27,04+00:03:02,04
351103Eskil Øversjøen
Bærum OCK
NORM1100:12:30,47+00:03:05,47
361147Erik Ola Jorde
Asker CK / Asker CK
NORM1100:12:32,28+00:03:07,28
371219Ådne Finset
Nesodden SK / Nesodden SK
NORM1200:12:38,64+00:03:13,64
381218Jan Arthur David-Andersen
--- ingen klubb --- / Sørkedalens IF
M1200:12:40,22+00:03:15,22
392231Helena Nyhus
IF Frøy Sykkel / Frøy Kids
NORK1200:12:41,12+00:03:16,12
402218Helene Sæterdal Semb
Asker CK
NORK1200:12:44,77+00:03:19,77
411207Truls Nordhagen
Asker CK
NORM1200:12:45,93+00:03:20,93
421150Mats Tombre
Romeriksåsen SK
NORM1100:12:47,61+00:03:22,61
432217Hannah Lervik
Asker CK
NORK1200:12:51,22+00:03:26,22
442101Øyvor Øversjøen
Bærum OCK
NORK1100:12:56,58+00:03:31,58
451140Jonas Kildebo
Halden CK
NORM1100:13:02,28+00:03:37,28
462224Ingeborg Øvreeide
SK Rye sykkel
NORK1200:13:07,74+00:03:42,74
472230Sara Krogh
Soon CK
NORK1200:13:13,37+00:03:48,37
481223Stian Nordby
Drøbak-Frogn IL Sykkel
M1200:13:14,92+00:03:49,92
492215Embla Aalerud
IF Frøy Sykkel
NORK1200:13:23,16+00:03:58,16
502111Frida Fodstad
Eidsvoll SK
NORK1100:13:23,20+00:03:58,20
511130Didrik Røssum Jensen
CK Nittedal
M1100:13:26,87+00:04:01,87
521131Jonas Bertheussen
Romeriksåsen SK
NORM1100:13:27,38+00:04:02,38
532405Tuva Siggerud
Soon CK
NORK1400:13:31,78+00:04:06,78
542112Gjendine Eidslott
SK Rye sykkel
NORK1100:13:38,00+00:04:13,00
551208Henrik Haug
SK Rye sykkel
NORM1200:13:43,05+00:04:18,05
561145Trym Brennsæter
Eidsvoll SK
NORM1100:13:52,81+00:04:27,81
571104Andrè Steinvåg
Follo SK
M1100:13:56,33+00:04:31,33
582222Vilde Windelstad
Asker CK
K1200:14:24,09+00:04:59,09
592100Elise Ek Haug
Follo SK
NORK1100:14:27,11+00:05:02,11
601436Gabriel Slinger
Svelvik SK
NORM1400:14:35,85+00:05:10,85
612114Amalie Christensen
Eidsvoll SK
NORK1100:14:39,80+00:05:14,80
622301Henriette A. B. Götz
IF Frøy Sykkel
NORK1300:14:41,48+00:05:16,48
632305Hedda Kristiansen
CK Nittedal
NORK1300:14:42,24+00:05:17,24
641148Jonas Ausen-Kirkeby
Romeriksåsen SK
NORM1100:14:42,67+00:05:17,67
651108Adrian Hansen Bråthen
SK Rye sykkel
NORM1100:14:43,18+00:05:18,18
662401Anna Littorin Sandbu
SK Rye sykkel
NORK1400:14:44,41+00:05:19,41
671112Eivind Fougner
SK Rye sykkel
NORM1100:14:54,31+00:05:29,31
682307Nora Marie Storvik Grønvold
CK Nittedal
K1300:15:03,68+00:05:38,68
692403Johanne Dahl Norland
SK Rye sykkel
NORK1400:15:14,33+00:05:49,33
701109Jonathan Berntsen
Follo SK
NORM1100:15:16,77+00:05:51,77
711434Simen Engedahl
Svelvik SK
NORM1400:15:25,34+00:06:00,34
722402Selma Elise Kildahl
Asker CK
NORK1400:15:47,93+00:06:22,93
731435Magnus Sørli
Svelvik SK
NORM1400:15:47,97+00:06:22,97
741427Ludvig Fischer Aasheim
SK Rye sykkel / SK Rye
NORM1400:15:49,74+00:06:24,74
751407Vemund Øversjøen
Bærum OCK
NORM1400:15:52,12+00:06:27,12
762303Ragne Norstein
IF Frøy Sykkel
NORK1300:16:03,65+00:06:38,65
771237Jonas Bjurgren Rasch
IF Frøy Sykkel
M1200:16:05,02+00:06:40,02
782221Sofie Vollset
IF Frøy Sykkel
NORK1200:16:11,53+00:06:46,53
791334Jonas Vika
Brumunddal SK
NORM1300:16:13,80+00:06:48,80
802304Marie Trømborg
Soon CK
NORK1300:16:23,93+00:06:58,93
811448Even Nyhagebråten
Romeriksåsen SK
M1400:16:33,38+00:07:08,38
821450Kristoffer Kvarstad
Ottestad IL Sykkel
NORM1400:16:33,71+00:07:08,71
832219Ida Elise Finnerud
Follo SK
K1200:16:35,78+00:07:10,78
841431Halvor Wiik Pedersen
Soon CK
NORM1400:16:39,12+00:07:14,12
851321Mads grøholdt
SK Rye sykkel
NORM1300:16:41,73+00:07:16,73
862507Thea Siggerud
Soon CK
NORK1500:16:42,04+00:07:17,04
871408Konrad Bukve
Asker CK
NORM1400:16:53,00+00:07:28,00
881421Tobias Pettersen
IF Frøy Sykkel
NORM1400:16:56,23+00:07:31,23
891323Fredrik Andre Haug
Svelvik SK / Team merida grassroot
NORM1300:17:09,89+00:07:44,89
901439Fridtjof Kristiansen
Nesodden SK
NORM1400:17:11,64+00:07:46,64
911410Albin Littorin Sandbu
SK Rye sykkel
NORM1400:17:12,56+00:07:47,56
922306Mia Christine Isdahl
CK Nittedal
NORK1300:17:18,80+00:07:53,80
931302Eirik Stene
Bærum OCK
NORM1300:17:26,22+00:08:01,22
941305Martin Tjøtta
Bærum OCK
NORM1300:17:27,31+00:08:02,31
952510Sigrid Bye
Eidsvoll SK
NORK1500:17:28,83+00:08:03,83
961418Sebastian Dietrich
IF Frøy Sykkel
NORM1400:17:34,68+00:08:09,68
971414Per Clemet Wisløff
Asker CK
NORM1400:17:37,05+00:08:12,05
981311Mads Simonsen
Follo SK
NORM1300:17:46,02+00:08:21,02
992504Marte AG Husby
IF Frøy Sykkel
NORK1500:17:47,03+00:08:22,03
1001432Håkon Pilvik
Soon CK / Merida Grassroot
NORM1400:17:47,26+00:08:22,26
Report errors