United Bakeries Cup 2013 - Ritt 6: Skullerud, IF Frøy

Secondary tabs

RankBibAthleteClassTimeGap
12207Hedda Kristiansen
CK Nittedal / Girls
NORK1200:05:26,83
21004Henrik Eckmann Farstadvoll
IF Frøy Sykkel
NORM1000:05:43,71+00:00:16,88
32204Margrethe Wettre Andreassen
Asker CK
NORK1200:05:48,92+00:00:22,09
41032Martin Mobråthen
Romeriksåsen SK
NORM1000:05:49,86+00:00:23,03
51033Olaus Oserud Bentzen
Romeriksåsen SK
NORM1000:05:53,02+00:00:26,19
61044William Høines Larsen
Romeriksåsen SK / Team Foss
NORM1000:05:57,79+00:00:30,96
72200Henriette A. B. Götz
IF Frøy Sykkel
NORK1200:05:59,80+00:00:32,97
81007Mikkel Pedersen
IF Frøy Sykkel
NORM1000:06:00,50+00:00:33,67
91051per einar brovold
-ingen klubb-
NORM1000:06:03,36+00:00:36,53
101035Jonas Kildebo
Halden CK
NORM1000:06:04,74+00:00:37,91
112210Nora Marie Storvik Grønvold
CK Nittedal / Girls
K1200:06:07,32+00:00:40,49
122209Mia Christine Isdahl
CK Nittedal / Girls
NORK1200:06:23,46+00:00:56,63
132104Ida Sofie Huseby
SK Rye sykkel
NORK1100:06:23,89+00:00:57,06
142212Johanne Aarflot
Bærum OCK
NORK1200:06:28,45+00:01:01,62
151009Sebastian Robles Larsen
IF Frøy Sykkel
NORM1000:06:35,61+00:01:08,78
162211Marie Trømborg
Soon CK
NORK1200:06:36,52+00:01:09,69
172203Ragne Norstein
IF Frøy Sykkel
NORK1200:06:43,09+00:01:16,26
182205Sofie Eidal
Asker CK
K1200:06:43,50+00:01:16,67
191018Vetle Roman Moltzau
CK Nittedal
M1000:06:57,58+00:01:30,75
202201Kaia Malme Gulbrandsen
IF Frøy Sykkel
NORK1200:07:00,06+00:01:33,23
211016Oscar Paulsen
Bærum OCK / Team Paulsen
BLMM1000:07:02,76+00:01:35,93
222000Tirill Marie Møller Gundersen
SK Rye sykkel
NORK1000:07:03,40+00:01:36,57
232103Hannah Lervik
Asker CK
NORK1100:07:03,53+00:01:36,70
242110Julie Meinicke
Bærum OCK
NORK1100:07:05,02+00:01:38,19
251010Eskil Øversjøen
Bærum OCK
NORM1000:07:09,75+00:01:42,92
261000Alexander Nilsen
IF Frøy Sykkel
M1000:07:14,13+00:01:47,30
272102Helene Sæterdal Semb
Asker CK
NORK1100:07:16,79+00:01:49,96
282009Thea Fagerhaug
Romeriksåsen SK
K1000:07:19,73+00:01:52,90
292214Oda Olsvik Johnsen
Bjørndal IF Sykkel
NORK1200:07:22,67+00:01:55,84
302116Sara Krogh
Soon CK
NORK1100:07:22,81+00:01:55,98
311064Sebastian Nygård Andreassen
CK Nittedal
M1000:07:25,37+00:01:58,54
321041Henrik Ness
Kolbotn SK
M1000:07:28,50+00:02:01,67
332112Vilde Windelstad
Asker CK
K1100:07:31,00+00:02:04,17
342113Tora Bjørndal Ottestad
SK Rye sykkel
NORK1100:07:33,12+00:02:06,29
352208Henriette winum
CK Nittedal / Girls
K1200:07:37,19+00:02:10,36
361063Endre de vries Olsby
Nesodden SK
NORM1000:07:40,42+00:02:13,59
371043Jonas Ausen-Kirkeby
Romeriksåsen SK
NORM1000:07:43,52+00:02:16,69
382001Emilie Frosting Taug
CK Nittedal / Girls
NORK1000:07:54,67+00:02:27,84
392004Elise Ek Haug
Follo SK
NORK1000:07:59,30+00:02:32,47
401017Andrè Steinvåg
Follo SK
M1000:08:00,19+00:02:33,36
412006Øyvor Øversjøen
Bærum OCK
NORK1000:08:12,84+00:02:46,01
422010Ine Lippert Røstad
SK Rye sykkel
K1000:08:18,86+00:02:52,03
431050Magnus Tandberg Øhrn
SK Rye sykkel
NORM1000:08:28,15+00:03:01,32
442101Embla Aalerud
IF Frøy Sykkel
NORK1100:08:28,92+00:03:02,09
451021Martin Hatlen
Drøbak-Frogn IL Sykkel
NORM1000:08:38,77+00:03:11,94
462008Emilie Marie Haug
Svelvik SK
NORK1000:09:53,56+00:04:26,73
471026Sebastian Larsen
Follo SK
M1000:10:04,50+00:04:37,67
481229Eirik Stene
Bærum OCK
NORM1200:10:07,92+00:04:41,09
492002Julie Hippe-Hjørnstad
CK Nittedal / Girls
K1000:10:36,47+00:05:09,64
501113Erlend Tegneby Vegstø
Soon CK
NORM1100:10:38,43+00:05:11,60
511224Lars Hesby Hurum
Lørenskog CK
NORM1200:10:41,30+00:05:14,47
521124Anders Larsen Høiås
Birkebeineren IF Sykkel
NORM1100:10:43,21+00:05:16,38
531227Fredrik Andre Haug
Svelvik SK
NORM1200:10:43,72+00:05:16,89
541119Oliver Sørbråten Solberg
Nesodden SK / Energihuset Merida
NORM1100:10:45,35+00:05:18,52
551226Sebastian Berg
Follo SK
NORM1200:10:46,40+00:05:19,57
561211Edvard Sandvik
SK Rye sykkel
NORM1200:10:57,16+00:05:30,33
571112Eirik Schau Giskås
Soon CK / Soon
NORM1100:11:03,46+00:05:36,63
581209Sindre Hvesser Brein
Asker CK
NORM1200:11:05,95+00:05:39,12
592005Kristine Futterer-Vannebo
Follo SK
NORK1000:11:07,34+00:05:40,51
601225Mikkel Skjellum
Follo SK
NORM1200:11:29,66+00:06:02,83
611200Aleksander Falkenberg Dokset
SK Rye sykkel
NORM1200:11:45,05+00:06:18,22
621218Sigurd Nicolaysen
CK Nittedal
NORM1200:11:50,54+00:06:23,71
631212Felix K. Bergmann
SK Rye sykkel
NORM1200:12:13,17+00:06:46,34
641215Max Borka
Bærum OCK
M1200:12:13,61+00:06:46,78
651126Håkon Djuve
SK Rye sykkel
NORM1100:12:17,75+00:06:50,92
661114Andre Sundby
Romeriksåsen SK
M1100:12:30,14+00:07:03,31
671115Sander Hagen
Soon CK
NORM1100:12:30,79+00:07:03,96
681207Vetle Opheim Rønningsveen
SK Rye sykkel
NORM1200:12:36,36+00:07:09,53
691238Bastian Karlsen Antonsen
SK Rye sykkel
NORM1200:12:38,71+00:07:11,88
701204Jonas Brandt
SK Rye sykkel
NORM1200:12:42,20+00:07:15,37
711128Iver Kjelsaas
-ingen klubb-
NORM1100:12:42,64+00:07:15,81
721205Jonas Olsson
SK Rye sykkel
NORM1200:12:49,13+00:07:22,30
731239Emil Wold Wisløff
Kolbotn SK
M1200:13:01,71+00:07:34,88
741222Oskar Hatlen
Drøbak-Frogn IL Sykkel
NORM1200:13:32,46+00:08:05,63
751106Nikolai Grytvik Borbe
SK Rye sykkel / Sørkedalen
NORM1100:13:34,65+00:08:07,82
761110Kristoffer Johnsrud
Drøbak-Frogn IL Sykkel
NORM1100:14:01,43+00:08:34,60
772411Thea Siggerud
Soon CK
NORK1400:14:03,85+00:08:37,02
782306Tuva Siggerud
Soon CK
NORK1300:14:12,46+00:08:45,63
792402Marte AG Husby
IF Frøy Sykkel / Marida
NORK1400:14:17,04+00:08:50,21
801127Oscar Singsaas Magnussen
Bærum OCK
M1100:14:26,19+00:08:59,36
812419Vera Norli
Bærum OCK
NORK1400:14:29,81+00:09:02,98
822303Elena Rise Johnsen
Asker CK
NORK1300:14:45,59+00:09:18,76
832403Martine Opsahl
IF Frøy Sykkel
NORK1400:14:59,90+00:09:33,07
842405Henriette Sæterdal Semb
Asker CK
NORK1400:15:01,29+00:09:34,46
851118Truls Nordhagen
Åskollen SK
NORM1100:15:07,30+00:09:40,47
862406Kaja Gabrielsen
Asker CK
NORK1400:15:27,35+00:10:00,52
872404Elen Katle Fleten
Asker CK
NORK1400:15:28,99+00:10:02,16
881125Stian Nordby
Drøbak-Frogn IL Sykkel
M1100:15:35,92+00:10:09,09
892417Ingvil Ahlsand
SK Rye sykkel
K1400:15:36,70+00:10:09,87
902300Anna Littorin Sandbu
SK Rye sykkel
NORK1300:15:54,40+00:10:27,57
912410Tuva Ertzaas Granøien
Bærum OCK
NORK1400:16:37,21+00:11:10,38
922418Eline Storvik Grønvold
CK Nittedal / Girls
K1400:16:56,35+00:11:29,52
932408Eira Torsteinsen
Bærum OCK
NORK1400:17:03,42+00:11:36,59
941136Carl- Fredrik Kvil
IF Frøy Sykkel
NORM1100:17:09,91+00:11:43,08
952312Pernille Skott Bringsjord
Moss CK
NORK1300:17:41,33+00:12:14,50
962311Hedvig Skott Bringsjord
Moss CK
NORK1300:17:50,44+00:12:23,61
971323Gabriel Cornelis Slinger
Svelvik SK / Svelvik sykleklubb
NORM1300:18:24,79+00:12:57,96
981414Markus Berg
Follo SK
NORM1400:18:35,10+00:13:08,27
992310Synnøve Julseth Frantzen
Asker CK
K1300:18:39,42+00:13:12,59
1001410Kevin Skofteby
Follo SK
NORM1400:18:44,46+00:13:17,63
Report errors