United Bakeries Cup 2013 - Ritt 1: Skullerud, IF Frøy

Secondary tabs

RankBibAthleteClassTimeGap
12207Hedda Kristiansen
CK Nittedal / Girls
NORK1200:07:43,74
21033Olaus Oserud Bentzen
Romeriksåsen SK
NORM1000:08:08,02+00:00:24,28
31004Henrik Eckmann Farstadvoll
IF Frøy Sykkel
NORM1000:08:11,32+00:00:27,58
41007Mikkel Pedersen
IF Frøy Sykkel
NORM1000:08:13,09+00:00:29,35
51009Sebastian Robles Larsen
IF Frøy Sykkel
NORM1000:08:32,17+00:00:48,43
62204Margrethe Wettre Andreassen
Asker CK
NORK1200:08:35,06+00:00:51,32
71036Sondre Rokke
IF Frøy Sykkel
NORM1000:08:38,51+00:00:54,77
81000Alexander Nilsen
IF Frøy Sykkel
M1000:08:43,51+00:00:59,77
92200Henriette A. B. Götz
IF Frøy Sykkel
NORK1200:08:44,64+00:01:00,90
102201Kaia Malme Gulbrandsen
IF Frøy Sykkel
NORK1200:08:49,34+00:01:05,60
112212Johanne Aarflot
Bærum OCK
NORK1200:08:50,01+00:01:06,27
122203Ragne Norstein
IF Frøy Sykkel
NORK1200:08:54,20+00:01:10,46
131032Martin Mobråthen
Romeriksåsen SK
NORM1000:08:55,57+00:01:11,83
141005Alexander Thoeneie
Asker CK
M1000:08:58,64+00:01:14,90
152209Mia Christine Isdahl
CK Nittedal / Girls
NORK1200:09:04,96+00:01:21,22
162104Ida Sofie Huseby
SK Rye sykkel
NORK1100:09:28,61+00:01:44,87
171037Fredrik Borbe
-ingen klubb- / Sørkedalens IF
NORM1000:09:31,77+00:01:48,03
181030Sander Porsholt
Soon CK / Soon CK
NORM1000:09:31,88+00:01:48,14
191051per einar brovold
-ingen klubb-
NORM1000:09:38,37+00:01:54,63
201034Ulrik Tvedt
Romeriksåsen SK
NORM1000:09:41,36+00:01:57,62
211035Jonas Kildebo
Halden CK
NORM1000:09:42,55+00:01:58,81
222205Sofie Eidal
Asker CK
K1200:09:45,19+00:02:01,45
231044William Høines Larsen
Romeriksåsen SK / Team Foss
NORM1000:09:46,89+00:02:03,15
242202Hennie Thoeneie
Asker CK
K1200:09:47,63+00:02:03,89
251019Iver Laaby Dahl
Follo SK
M1000:09:48,29+00:02:04,55
261003Jonas Wiig Hindenes
SK Rye sykkel
M1000:09:52,63+00:02:08,89
271023Magnus Bakken
Follo SK
M1000:09:57,35+00:02:13,61
282211Marie Trømborg
Soon CK
NORK1200:09:58,37+00:02:14,63
292103Hannah Lervik
Asker CK
NORK1100:10:01,36+00:02:17,62
302102Helene Sæterdal Semb
Asker CK
NORK1100:10:06,14+00:02:22,40
312003Line Kristiansen
CK Nittedal / Girls
NORK1000:10:08,00+00:02:24,26
321002Herman Steen Andersen
SK Rye sykkel
NORM1000:10:08,64+00:02:24,90
331001Fredrik Steen Andersen
SK Rye sykkel
NORM1000:10:08,73+00:02:24,99
341038Christian Pettersen
Saltnes Sportsklubb
M1000:10:12,66+00:02:28,92
352110Julie Meinicke
Bærum OCK
NORK1100:10:15,48+00:02:31,74
362101Embla Aalerud
IF Frøy Sykkel
NORK1100:10:18,52+00:02:34,78
371048Magnus Rahul Sæter Barua
IF Frøy Sykkel
M1000:10:26,15+00:02:42,41
381012Didrik Røssum Jensen
CK Nittedal
M1000:10:35,16+00:02:51,42
391043Jonas Ausen-Kirkeby
Romeriksåsen SK
NORM1000:10:36,88+00:02:53,14
401041Henrik Ness
Kolbotn SK
M1000:10:47,92+00:03:04,18
411018Vetle Roman Moltzau
CK Nittedal
M1000:11:13,67+00:03:29,93
422213Sara Løvstad
Romeriksåsen SK
NORK1200:11:14,83+00:03:31,09
431049Jørn-Christian Ihlen
Bærum OCK
NORM1000:11:17,51+00:03:33,77
442001Emilie Frosting Taug
CK Nittedal / Girls
NORK1000:11:23,93+00:03:40,19
452112Vilde Windelstad
Asker CK
K1100:11:27,61+00:03:43,87
462113Tora Bjørndal Ottestad
SK Rye sykkel
NORK1100:11:28,05+00:03:44,31
471031Mathias Brenna Christophersen
Bærum OCK
M1000:11:55,18+00:04:11,44
481046William Leister Jødahl
Romeriksåsen SK
M1000:11:57,09+00:04:13,35
491021Martin Hatlen
Drøbak-Frogn IL Sykkel
NORM1000:11:57,62+00:04:13,88
501047Henrik Østby
Nesodden SK
M1000:12:14,30+00:04:30,56
511029Elias Nordbø
Soon CK
M1000:12:29,41+00:04:45,67
521040Markus Schrøder
IF Frøy Sykkel
M1000:12:39,47+00:04:55,73
531017Andrè Steinvåg
Follo SK
M1000:12:42,25+00:04:58,51
541050Magnus Tandberg Øhrn
SK Rye sykkel
NORM1000:12:58,54+00:05:14,80
551026Sebastian Larsen
Follo SK
M1000:13:01,10+00:05:17,36
562002Julie Hippe-Hjørnstad
CK Nittedal / Girls
K1000:13:22,63+00:05:38,89
571020Johannes Hansen
Follo SK
M1000:13:38,21+00:05:54,47
582105Ingeborg Øvreeide
SK Rye sykkel
NORK1100:13:42,05+00:05:58,31
591045alexander larsen nesdal
Drøbak-Frogn IL Sykkel
M1000:13:42,53+00:05:58,79
601229Eirik Stene
Bærum OCK
NORM1200:13:44,13+00:06:00,39
611224Lars Hesby Hurum
Lørenskog CK
NORM1200:13:54,35+00:06:10,61
621042Jørgen Ekeland Bjurstrøm
SK Rye sykkel
NORM1000:14:07,60+00:06:23,86
631024Magnus Knutsen
Follo SK
NORM1000:14:25,13+00:06:41,39
641226Sebastian Berg
Follo SK
NORM1200:14:26,44+00:06:42,70
651112Eirik Schau Giskås
Soon CK / Soon
NORM1100:14:27,90+00:06:44,16
661113Erlend Tegneby Vegstø
Soon CK
NORM1100:14:33,06+00:06:49,32
671206Mads grøholdt
SK Rye sykkel
NORM1200:14:36,55+00:06:52,81
681202Adrian Myhrvold
IF Frøy Sykkel
NORM1200:14:38,84+00:06:55,10
691124Anders Larsen Høiås
Birkebeineren IF Sykkel
NORM1100:14:52,86+00:07:09,12
701209Sindre Hvesser Brein
Asker CK
NORM1200:14:55,83+00:07:12,09
712111Malene Dahl
Soon CK
K1100:14:56,44+00:07:12,70
721217Petter Mouland
Bærum OCK
NORM1200:14:57,49+00:07:13,75
731211Edvard Sandvik
SK Rye sykkel
NORM1200:14:58,30+00:07:14,56
741025Marius Hole
Follo SK
M1000:15:14,38+00:07:30,64
751214Martin Tjøtta
Bærum OCK
NORM1200:15:33,40+00:07:49,66
761104Marcus Weidemann Erke
Asker CK
NORM1100:15:37,06+00:07:53,32
771119Oliver Sørbråten Solberg
Nesodden SK / Energihuset Merida
NORM1100:16:08,26+00:08:24,52
781200Aleksander Falkenberg Dokset
SK Rye sykkel
NORM1200:16:24,66+00:08:40,92
791114Andre Sundby
Romeriksåsen SK
M1100:16:33,09+00:08:49,35
801103Olav Aukan Stenersen
Asker CK
NORM1100:16:36,97+00:08:53,23
812411Thea Siggerud
Soon CK
NORK1400:16:48,96+00:09:05,22
822306Tuva Siggerud
Soon CK
NORK1300:16:55,80+00:09:12,06
832416Sigrid Bye
Eidsvoll SK
NORK1400:17:18,67+00:09:34,93
841216Ulrik Bjerke
SK Rye sykkel
NORM1200:17:31,16+00:09:47,42
851115Sander Hagen
Soon CK
NORM1100:17:33,96+00:09:50,22
861207Vetle Opheim Rønningsveen
SK Rye sykkel
NORM1200:17:40,42+00:09:56,68
871204Jonas Brandt
SK Rye sykkel
NORM1200:17:43,25+00:09:59,51
881201BIRK MØLLER GUNDERSEN
SK Rye sykkel
NORM1200:17:47,24+00:10:03,50
891100Mathias Sandberg Kristiansen
IF Frøy Sykkel
NORM1100:18:02,52+00:10:18,78
902419Vera Norli
Bærum OCK
NORK1400:18:06,48+00:10:22,74
911222Oskar Hatlen
Drøbak-Frogn IL Sykkel
NORM1200:18:07,63+00:10:23,89
922405Henriette Sæterdal Semb
Asker CK
NORK1400:18:07,80+00:10:24,06
932403Martine Opsahl
IF Frøy Sykkel
NORK1400:18:27,01+00:10:43,27
941101Thomas Busengdal
IF Frøy Sykkel
M1100:18:27,37+00:10:43,63
951215Max Borka
Bærum OCK
M1200:18:31,18+00:10:47,44
961205Jonas Olsson
SK Rye sykkel
NORM1200:18:33,42+00:10:49,68
972410Tuva Ertzaas Granøien
Bærum OCK
NORK1400:18:39,31+00:10:55,57
981106Nikolai Grytvik Borbe
SK Rye sykkel / Sørkedalen
NORM1100:18:40,65+00:10:56,91
992408Eira Torsteinsen
Bærum OCK
NORK1400:18:41,05+00:10:57,31
1001231Theo Saltnes Jørgensen
Driv IL Sykkel
NORM1200:18:54,54+00:11:10,80
Report errors